Centropa magazín

Další prvky firemních budov

Vířivka do firemní budovy?

Získat a udržet si kvalifikované a talentované zaměstnance je v době, kdy je nezaměstnanost minimální, poměrně těžkým úkolem. Tradiční benefity se pomalu stávají standardem a třeba takové stravenky zaměstnanci považují pomalu za samozřejmost. To samé platí i mobilních telefonech.

Do popředí se dostávají tzv. sick days - tedy zdravotní volno s náhradou mzdy, možnost práce z domova (tzv. home office) a čím dál více zaměstnanci oceňují možnost dalšího vzdělávání, příspěvky na zlepšení jazykových dovedností a různá školení. Neméně zajímavým jsou také příspěvky na sport či rovnou vyřízení Multisport karty, které oceňují hlavně zaměstnanci vykonávající sedavou práci.

Některé firmy se snaží vybudovat takové pracovní prostředí, které jejich zaměstnanci nebudou chtít opouštět. Typickými příklady jsou Google, Facebook či Dropbox, v jejich budovách tak můžete najít posilovnu, vířivku uvnitř budovy, saunu, park přímo v areálu, obří skluzavku mezi patry, hrací místnosti a mnohé další. V těchto budovách je bezesporu radost pracovat. Je skvělé, že i v českém prostředí můžeme najít firmy, které pracovní prostředí považují za velmi důležitý faktor pro zaměstnance. Minulý rok se do soutěže Zasedačka roku přihlásilo více než 90 firem. Nejlepší pracovní prostředí nabízí například Kiwi nebo Avast.

Přidat komentář


Nejnovější články z této kategorie

Firemní posilovny a jejich výhody

Znáte ty dny v práci, kdy se čas akorát vleče, práce neutíká, vaše motivace a chuť pracovat klesá a vám se chce jenom schovat pod deku a spát? Tento problém často vyřeší zavedení firemní posilovny.

Číst

Topenářský materiál pro správnou údržbu

Každý manažer nebo šéf to jistě zažil. Zaměstnanci si v létě stěžují, že jim je horko a v zimě, že je jim zima. Samozřejmě, že vytopit kancelářské prostory je mnohem snazší, než průmyslovou halu, ale přesto by se mělo na tyto požadavky zaměstnanců dbát, minimálně z toho důvodu, že se to odráží na produktivitě.

topenářský materiál

Číst

Atraktivní okolí firemních budov jako relaxační místo pro zaměstnance

V dnešní době je péče o zaměstnance stejně důležitá jako péče o zákazníka. Bez zaměstnance by totiž nebyl ani zákazník!

dynamic

Proto by se měli zaměstnavatelé více zamýšlet nad tím, jak se asi jejich zaměstnanci cítí a kde by jim mohli být nápomocní. V případě dělnických profesí je na místě dát zaměstnancům možnost si přímo z výrobní haly po práci odskočit do sauny, kde zregenerují tělo po fyzicky namáhavé práci.

U sedavého zaměstnání jde o jiný typ péče. Zaměstnanci velmi ocení možnost odskočit si na čerstvý vzduch ven, srovnat si myšlenky, vyčistit hlavu a třeba se příjemně naobědvat s výhledem na přilehlý park. K tomuto účelu skvěle poslouží moderní lavičky.

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov