• Jan Staněk
  • Recenze

Výrobce rychloběžných vrat v České republice

rychloběžná vrata

Rychloběžná vrata jsou skvělou volbou pro většinu průmyslových provozů. Hlavně těch, kde je vyžadována vysoká rychlost a určitá úroveň hygieny. Díky výkonnému motoru a rychlému navíjení je tento typ vrat jedna z nejlepších možností pro tyto typy provozu. Kdo je ale vyrábí v Česku?

Osvědčeným výrobcem je firma Spedos. Zabývá se nejen průmyslovými vraty, ale také personálními vstupy, nakládacími můstky a protipožárními uzávěry. Pokud potřebujete jeden z těchto druhů vstupů, je Spedos jedna z nejlepších možných voleb. Proč jsou ale jejich rychloběžná vrata tak dobrá?

Odpověď je v jejich technických specifikacích. Jejich odolnost proti zatížení větrem je ve třídě 1-4. Při otvírání dosahují rychlosti až 2,5 m/s, při zavírání je to něco méně, 1,0 m/s. Dají vám tedy dostatek času na procházení, ale pořád jsou dost rychlé na to, aby nedošlo k narušení provozu nebo úrovně hygieny. Rozměry bran se liší podle požadavků jednotlivých zákazníků. Brány se vyrábějí na míru, takže vám vždy sednou tak, jak mají. U Spedosu je ale maximální šířka dveří 8 metrů a maximální výška 6 metrů. Možnost volby máte také v tom, zda chcete mít rolovací vrata před stavebním otvorem, nebo za stavebním otvorem. Opět vybírejte podle toho, jak vám sedí do vašeho specifického prostoru. 

Materiál, který je při výrobě vrat využit, je buď flexibilní PVC nebo hliník. Lišty, podél kterých se vrata otevírají a zavírají mohou být buď z hliníku nebo z nerezi. Materiály můžete vybírat téměř u každé části vrat.

Kromě samotných produktů nabízí firma Spedos také doplňující služby. Zdůraznili bychom obrovskou servisní síť, která pokrývá mnoho mít v Česku i na Slovensku. Lidé tak mají v případě potřeby přístup k neustálému, téměř okamžitému servisu. Servis také firma poskytuje v různých variantách. Jedná se buď o preventivní prohlídky nebo záruční a havarijní servis.

Pokud vlastníte průmyslový objekt, kde se často prochází mezi jednotlivými částmi a potřebujete, aby ty části byly co nejvíce odděleny, rozhodně rychlonavíjecí vrata zvažte.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4