LED a jejich spojení s marketingem

Znáte LED diodu? Někteří ano, někteří ne. Pojďme si pro pořádek zopakovat, co to vlastně ta lidově „ledka“ je. Název LED pochází z anglické zkratky (Light Emitting Diode). Do českého jazyku přeloženo jako světlo vyzařující dioda. Jedná se o polovodičová elektronická součástka, která je schopna vyzařovat světlo nebo záření. Mezi její velké výhody patří téměř bezúdržbový provoz a velmi nízká spotřeba elektrické energie. Taková LED má mnoho využití, ale napadlo by vás, že také v marketingu? Že ne? Tak pozorně čtěte!

Konstrukce a vývoj LED

Jádrem toho, proč je schopna dioda vyzařovat světlo nebo záření je polovodičový čip, který je napájen zdrojem napětí. Kolem tohoto jádra je vrstva pryskyřice, která se stará o optické vlastnosti vyzařovaného světla. Při zapojování LED musíme dbát na to, abychom ji zapojili správně, tedy v propustném směru a do stejnosměrného proudu. Pokud tak neučiníme, nebude funkční.

Vývoj těchto diod byl poněkud složitý, protože vyzařují pouze jednobarevné světlo. Barva světla závisí na chemickém složení polovodiče. Zvláště obtížný byl vývoj modré a bílé LED. Nicméně po tomto objevu nastal doslova LED boom a diody se začaly využívat ve značné míře a vytlačovat stávající žárovky. V dnešní době se bílá barva docílí díky polovodičovému čipu a luminoforu, který světlo zachytí a opět vyzáří.

LED v marketingu

Samozřejmě vím, že jsem vynechal mnoho smysluplných použití těchto diod, nicméně schválně jsem zavítal do vod marketingu a použití LED v tomto oboru. Jak jistě víte, tak s marketingem souvisí reklama. Reklamou můžeme nazvat proces, kdy cílíme a hledáme potencionální zákazníky prostřednictvím komunikačních kanálů.

A teď k samotnému použití LED v tomto oboru. Moderním a velmi poutavým způsobem, jak oslovit a zároveň prezentovat svou společnost je pořízení LED reklamy. Tyto reklamy jsou používání jak pro účel marketingu, tak pro zakomponování jako architektonický prvek, který dokresluje celkový dojem. Výroba světelné reklamy se provádí na zakázku a jsou pouze kvalitní a úsporné LED různých barev. 

Rozdělení LED reklam

  1. Světelná trojrozměrná písmena
  2. Podsvícené reklamní LED panely

Na trhu najdete hned několik firem, které se zabývá výrobou těchto reklam. Doporučím vám ale jednoho z předních výrobců, působících dlouhá léta na našem trhu. Mezi jejich klienty patří přední české společnosti. Jedná se o výrobce OK Design, který se postará o vaši světelnou reklamu od návrhu, přes realizaci až přichycení na stěnu nebo jinou konstrukci.

 

 

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4