Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

podnikatelský úvěr

Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

Rozjíždíte-li podnikání? Pravděpodobně budete potřebovat velký "ranec" peněz. Kde je ale vzít? Pravděpodobně v bance, ale musíme počítat s tím, že si vás instituce dostatečně prověří. Proč? Jako záruku si budou brát váš dosavadní majetek a zároveň nejrůznější potvrzení dokládající bezdlužnost.

Požadavky a kontroly bank

První otázky budou směřovat na sídlo nebo trvalé bydliště na území České republiky. Další položkou bude předložení minimálně dvou ukončených daňových období, potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu nebo odvody za sociální a zdravotní pojištění.

Vždy choďte pro půjčky a úvěry do banky, protože jejich jednání je daleko korektnější než v případě jiných společností a také úroky jsou daleko nižší. Začínající a menší podnikatelé mají ale trošku víc starostí s úvěry, proč? Malý podnikatel je velmi špatně kontrolovatelný a půjčené peníze jsou značným riskem. Pokud by banka o tyto peníze přišla, nebyly by splněny podmínky tzv. principu maximalizace zisku.

Nabídka úvěrů

Obecně je pro podnikatele přizpůsobeno poměrně dost bankovních produktů, jejichž výše se pohybuje od několika desítek tisíc až po pár milionů. Podnikatelé by měli rozlišit, zda budou žádat o:

  • spotřební úvěr,
  • investiční úvěr.

Jen pro pořádej, spotřební úvěr slouží k nákupu spotřebovávaného materiálu nebo k financování běžného chodu firmy. Naopak investiční úvěr je určen k pořizování investičních celků nebo majetku. (hmotný, nehmotný). Co se týká délky jednotlivých úvěrů, u spotřebitelského se počítá se splatností méně než 1 rok u investičního je to spíše dlouhodobá záležitost delší než 4 roky.

Jak se chovat na schůzce v bance?

Na schůzku se řádně připravte! Kromě materiálů si také přibalte trpělivost a úsměv na rtu, což vám usnadní vyjednávání. Počítejte s tím, že budete podrobeni kolečku dokazování a ověřování za účelem, že svůj závazek dokážete splácet. Právě z těchto důvodů je vyjednávání o podnikatelském úvěru v bance časově náročné.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4