Který výrobce nebo dodavatel vám nabídne vstupní turnikety?

vstupní turnikety

Otočné brány neboli vstupní turnikety jsou oblíbená zařízení, která usnadňují ovládání toku chodců. Často se používá v různých systémech řízení přístupu. Brány ovládají a ověřují chodce, kteří se je snaží překročit. Zamezují přístup na dané místo těm, kteří nejsou oprávněni. Většina modelů je vyrobena z nerezové oceli. Existuje několik typů turniketů: nízký, vysoký a sklopný. 

Využití turniketů

V dnešní době je mnoho společností a veřejných zařízení nuceno klást velký důraz na otázky bezpečnosti. Proto je obrovská popularita otočných bran. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici v různých méně a více zastavěných formách, používají se v mnoha průmyslových odvětvích. Známe menší turnikety z různých typů kancelářských budov nebo vchodů do metra. Často jsou odpovědní pouze za řízení směru provozu pro chodce. Vysoké, zastavěné turnikety se často používají na stadionech a na letištích, kde mají zabránit neoprávněnému vniknutí do dané oblasti. Houpací turnikety jsou zase nejčastěji vidět v obchodech, nákupních centrech a na lyžařských vlecích. 

Jak funguje turniket? 

Turnikety jsou obvykle namontovány tak, aby se otáčely jedním vybraným směrem (i když se jedná o obousměrná zařízení). Brána se obvykle otevírá specifickým značkovačem (lístek, bezdotyková karta, přístupová karta atd.), bez nichž není možné bránou projít.  Moderní brány také nabízejí možnost otevírání a zavírání v určitém čase, což často usnadňuje jejich provoz a lze je propojit s fotografickými ovládacími zařízeními a kamerami. K některým z nich lze připojit i dechový analyzátor. Vrata od dobrých dodavatelů mají také vytápěcí systémy, které pracují hladce i při nízkých teplotách, a také záložní napájecí zdroj, který udržuje napětí v případě výpadku proudu. Je-li to nutné, je také možné práškové lakování. 

Dodavatelem turniketů je firma Spedos. Stačí zaslat své požadavky přes formulář na webových stránkách. Firma vám vytvoří cenovou nabídku na míru. 

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4