6 typů skladovacích systémů, které se hojně využívají

Jedním z prvních kroků, které je třeba udělat, abyste vytvořili sklad, který je funkční a organizovaný, je výběr skladovacího systému. Přirozeně se nejedná o volbu, kterou bychom měli brát na lehkou váhu; skladové skladovací systémy jsou velkou kapitálovou investicí, která v závislosti na designu a způsobu, jakým zapadají do vašeho půdorysu a procesů skladu, může buď pomoci, nebo snížit vaši propustnost.

Vzhledem k tomu, že dnes na trhu existuje několik různých kategorií skladových skladovacích systémů, je klíčové seznámit se s možnostmi, aby jste vybrali ten, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

Abychom vám lépe představili velký svět skladových skladovacích systémů, sestavili jsme seznam 6 nejběžnějších typů:

  1. Statické police
  2. Mobilní police
  3. Paletové regály
  4. Vícevrstvé regály
  5. Mezipatrová podlaha
  6. Drátěné přepážky

1. Statické police

Jak název napovídá, statické police jsou úložné mechanismy, které jsou navrženy tak, aby zůstaly na jednom místě. Z velké části jsou určeny k uložení inventáře, který je poměrně lehký. Běžně se používá pro skladování zásob, které je třeba průběžně doplňovat.

Protože nejsou kompatibilní s vysokozdvižnými vozíky, statické regály se obecně používají u inventáře, který je nutné ručně vybírat, umisťovat nebo organizovat. Pro větší inventář investujte do policového systému s velkým rozpětím, který pojme větší váhu a lze jej použít ve vyšších konfiguracích.

2. Mobilní police

Podobně jako u statických regálů jsou mobilní regály zcela nastavitelné řešení, které je určeno k držení vašich ručně vybraných položek, ale rozdíl je v tom, že mnoho z těchto systémů je navrženo tak, aby pojalo více položek na menším prostoru. S mobilními poličkami jsou police nebo skříně namontovány na vozíkové a kolejnicové systémy, čímž se eliminují pevné uličky a zvyšuje se produktivita tím, že jsou zásoby dostupnější, i když je nedostatek místa.

Konstrukce mobilních regálů obvykle zahrnuje úrovňové kolejnice, které mohou být ruční nebo mechanizované. Některé jsou dokonce vybaveny uzamykacími systémy pro kontrolu přístupu k inventáři.

3. Paletové regály

U nejvytíženějších a největších skladů jsou paletové regálové systémy obvykle považovány za středobod provozu. Paletové regálové systémy jsou obvykle vyrobeny ze dřeva, kovu nebo plastu a uchovávají zásoby, které jsou přijímány ve velkých krabicích. V závislosti na výšce jsou boxy umístěny na paletový regálový systém pomocí vysokozdvižného vozíku nebo automatizovaného mechanismu.

Existuje celá řada podkategorií paletových regálových systémů, včetně kartonových regálů, konzolových regálů, spirálových regálů a dalších. Nejčastěji si sklady vyberou systémy na základě hmotnostních limitů, flexibility a toho, zda systém vyžaduje změnu infrastruktury.

4. Vícevrstvé regály

Vícevrstvé regály jsou skvělou volbou pro velké zásoby položek, které mají malé velikosti jednotek, je systém, který je navržen tak, aby těžil z vertikálního prostoru. Protože žádný sklad není univerzální, mnoho vícevrstvých regálových možností je flexibilních s možností přidávat nebo odebírat vrstvy v závislosti na vašich aktuálních potřebách.

Vícevrstvé regály se většinou týkají relativně lehkých položek, které jsou vybírány a organizovány ručně. Chcete-li z tohoto skladového skladovacího systému vytěžit maximum, uspořádejte každou vrstvu strategicky a zabalte položky co nejhustěji a zároveň věnujte pozornost hmotnostním limitům a směrnicím o shodě výšky od stropu po regál.

5. Mezipatrová podlaha

Pokud máte rozpočet a vaše strategické uspořádání skladu to umožňuje, je mezipatro efektivní a prostorově úsporná možnost skladování. Mezipatro je v podstatě druhé (nebo třetí nebo čtvrté) patro, které je postaveno nad podlahou hlavního skladu.

Vzhledem k rušivé povaze stavby je to pravděpodobně jedna z dražších možností, které si sklad může vybrat, ale má také největší potenciál pro přizpůsobené funkce, jako je osvětlení, výtahové systémy a dopravníky.

6. Drátěné přepážky

Zatímco mezipatrová podlaha je jednou z nejmodernějších možností, drátěné příčky jsou na druhém konci spektra. Drátěné přepážky jsou ve skutečnosti strategicky umístěné drátěné klece, které jsou určeny k rychlé a snadné instalaci a stržení.

Často inventář, který je umístěn v drátěných přepážkách, jsou položky, které mohou vyžadovat zvláštní zabezpečení. Některé sklady jsou dokonce známé tím, že používají drátěné příčky k výstavbě provizorních, dočasných kanceláří pro manažery, kteří pracují na podlaze.

Jak vidíte, je k dispozici pěkná řada skladových skladovacích systémů a jak se posouváme do budoucnosti, skladové skladovací systémy jsou stále lehčí, dostupnější a technologicky vyspělejší. Jak již bylo zmíněno, neprodávejte se na systému, který nevyhovuje vašim potřebám; místo toho vyberte takovou, která má dostatečnou flexibilitu, aby podpořila vaši činnost při jejím rozkvětu a růstu.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4